آموزش ساده ترین روش برای نصب ویندوز اکس پی (Xp)

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

امکانات وبجاوا اسكریپت

چکیده : ... با عنوان : آموزش ساده ترین روش برای نصب ویندوز اکس پی (Xp) بخوانید :


● طریقه نصب ویندوز XP:
آیا تا به حال سعی کرده اید که ویندوز را خودتان در خانه نصب نمایید ؟ انجام این کار بسیار ساده است اما در ابتدا برای نصب ویندوز Xp چند نکته را در نظر داشته باشید:

1) شماره سریال برای نصب لازم است لذا ابتدا آن را از CD در آورده و جایی یادداشت کنید . معمولا شماره سریال نصب ویندوز بر روی جلد CD نیز نوشته شده است .

2) برای مرحله اول نصب ، حتما باید سیستم از روی CD بوت شود و در سایر مراحل ( پس از اولین Restart ) باید سیستم از روی هارد بوت شود . بنابراین می توانید بلافاصله در شروع بوت شدن سیستم با زدن دکمه Delete وارد Setup سیستمتان شوید و سپس با انتخاب گزینه Advanced BIOS And Feature ( در سیستم ها متفاوت است ) وارد صفحه مربوطه شده و سپس از آنجا First Boot Device را CD Rom انتخاب نمایید . سپس دکمه ESC را زده و از صفحه ظاهر شده گزینه Save And Exit را انتخاب نموده و سپس Enter نمایید . پس از اولین Restart در طول نصب همین مسیر را طی کرده و این بار First Boot Device را Hard Disk انتخاب کنید.

مراحل نصب : سیستمتان را روشن کرده و سپس CD نصب را در CD Rom قرار داده و ادامه بدهید . مطمئن شوید که سیستم از روی CD بوت می شود . به این منظور گزینه ای ظاهر می شود که از شما می خواهد برای ادامه نصب یک دکمه از روی صفحه کلید را فشار دهید . دکمه را فشار دهید . پس از چند لحظه عملیات پردازشی شروع شده و در صفحه آبی رنگی سیستم به چک کردن سخت افزارها و فایل های نصب روی CD می پردازد . اگر مشکلی وجود نداشته باشد و عملیات با موفقیت اجرا شود ویزاردی ظاهر می شود .سپس برای نصب  مراحل زیر را مرحله به مرحله طی نمایید :

1) در صفحه ظاهر شده سه گزینه وجود دارد که به ترتیب زیر باید یکی را انتخاب نمایید :

الف) برای ادامه نصب دکمه ENTER را فشار دهید . در این صورت یک ویندوز جدید روی سیستمتان نصب خواهد شد .

ب) برای تعمیر ویندوز قبلی ، دکمه R را فشار دهید . در این حالت ویندوزی نصب نخواهد شد اما ویندوز قبلیتان رفع اشکال شده و فایل های سیستمی لازم نصب می شوند.

ج) برای انصراف از ادامه عملیات و خارج شدن از مراحل نصب دکمه F3 را فشار دهید . در این حالت بدون هیچ اتفاق خاصی از ویزارد نصب خارج می شوید و سیستم بوت می شود و اگر ویندوزی از قبل روی سیستمتان نصب بوده است ، بدون نصب ویندوز جدید وارد ویندوز قبلی می شوید .

2) دکمه Enter را فشار دهید . پنجره ای ظاهر شده و توافقنامه ای را به شما نشان می دهد . با زدن دکمه F8 آن را تایید نمایید .

نکته : اگر دکمه R را برای تعمیر ویندوزتان بزنید این صفحه ظاهر نمی شود اما سیستمتان به مرحله 6 رفته و شروع به کپی کردن فایل ها می کند .

3) در ادامه وارد صفحه ای می شوید که تمام ویندوزهایی که بر روی سیستم شما نصب است نشان داده می شود . در این حالت نیز دو گزینه خواهید داشت :

الف ) اگر می خواهید ویندوز قبلیتان را به روز رسانی نمایید ، دکمه R را بزنید .

ب) اگر می خواهید یک ویندوز جدید نصب نمایید ، دکمه ESC را بزنید .

4) ما دکمه ESC را می زنیم . این صفحه یکی از صفحات کاربردی است که می توانید درایوی را برای نصب ویندوز در آن انتخاب نمایید ، درایوی را حذف نمایید و یا درایوی را ایجاد نمایید و کلا هاردتان را پارتیشن بندی نمایید . در این صفحه در لیست زیرین تمام درایوهای سیستمتان نشان داده می شود و در بالای کادر با گزینه های زیر روبه رو خواهید بود :

الف) اگر می خواهید بدون هیچ تغییری در درایوهایتان نصب را ادامه دهید ، یکی از درایوها را انتخاب نموده و سپس دکمه Enter را فشار دهید .

ب) اگر می خواهید پارتیشنی جدید را ایجاد نمایید ، دکمه C را بزنید . سپس در صفحه ظاهر شده ظرفیت را بر حسب عدد تعیین نموده و Enter کنید .

ج) اگر می خواهید پارتیشنی را حذف نمایید دکمه L را بزنید . در این حالت صفحه ای ظاهر شده و به شما اخطار می دهد که اگر پارتیشن را حذف نمایید تمام اطلاعات پاک خواهد شد و از شما می خواهد اگر منصرف شده اید دکمه ESC را بزنید و اگر مطمئنید دکمه Enter را بزنید . با زدن دکمه Enter باز به شما اخطار می دهد و از شما می خواهد برای تایید خواسته تان دکمه L را بزنید والا با زدن دکمه ESC خارج شده و به صفحه درایوها برگردید .

5) یکی از درایو ها را انتخاب نموده و دکمه Enter را بزنید . اگر شما پارتیشنی ایجاد کرده باشید و بخواهید در آن درایو ویندوزتان را نصب نمایید ، ابتدا باید آن را فرمت کنید . در صفحه فرمت از شما می خواهد که یکی از چهار مورد زیر را انتخاب نمایید :

الف) سیستم یک فرمت سریع Quick NTFS را انجام دهد . اگر هاردتان قبلا فرمت شده است و یا اشکال سخت افزاری ندارد این گزینه را انتخاب نمایید .

ب) سیستم یک فرمت FAT انجام دهد .

ج ) سیستم یک فرمت NTFS کامل را بر روی هاردتان انجام دهد .

پیشنهاد می دهم حتما NTFS را انتخاب نمایید زیرا امنیت زیادی را برای سیستم شما ایجاد نموده و مدیریت فایل هایتان نیز سریعتر ، ساده تر و مطمئن تر خواهد بود .NTFS نسبت به فرمت FAT32 مزایای بیشتری دارد و نسبت به آن هم فرمت جدید تر و قابل اطمینان تر و با امنیت بیشتری می باشد.

با انتخاب گزینه ها سیستم شروع به فرمت کردن درایو نموده و سپس شروع به کپی کردن فایل های نصب برای اجرای ویندوز می نماید . چند دقیقه ای بنا به سرعت سخت افزارتان طول می کشد . سپس سیستم Restart می شود .

دقت کنید که پس از Restart سیستم ، حال باید سیستم از روی Hard بوت شود در عین حالی که CD نصب نیز همچنان در CD Rom قرار دارد .

6) صفحه ای آبی رنگ ظاهر شده و در یک Progress Bar شروع به نصب سخت افزار و اجزا و رابط های مورد نیاز می کند.

7) در ادامه ویزاردی ظاهر می شود که برای نصب زبان است . در کادر بالایی روی دکمه Customize کلیک کرده ، تب Languages را برگزیده و سپس اولین گزینه را تیک دار کنید تا زبان فارسی نصب شود . اگر اخطاری ظاهر شد ، آن را OK کنید . روی دکمه Apply کلیک کنید تا فونت ها نصب شوند . سپس وارد تمام تب ها و دکمه ها شده و تمام کشور ها را به Iran و تمام زبان ها را به Farsi تبدیل نمایید . در انتها بر روی دکمه OK کلیک نمایید .

8) صفحه ای ظاهر می شود و از شما می خواهد تا شماره سریال را وارد نمایید . شماره را وارد نموده و بر روی دکمه NEXT کلیک نمایید . اگر سریال وارد شده توسط شما درست باشد به صفحه بعد هدایت می شوید.

9) در این صفحه ، ویزاردی ظاهر می شود که از شما می خواهد تا منطقه زمانی را تعیین نمایید . با باز کردن Combo Box گزینه Tehran را انتخاب نمایید.اگر خواستید تاریخ را نیز می توانید در این صفحه  تنظیم نمایید .

10) در ادامه ویزاردی ظاهر می شود که برای نصب شبکه و یا گروه کاری در شبکه داخلی از شما می خواهد تا تنظیمات را اعمال نمایید . پیش فرض را انتخاب نمایید و سپس بر روی دکمه های Next و OK کلیک کنید تا خارج شوید .

حال سیستم شروع به نصب فایل ها کرده و شما می توانید با خیال راحت استراحت کنید . حدود یک ربع تا نیم ساعت ( بسته به سخت افزار سیستمتان ) طول می کشد تا تمام فایل ها را کپی نماید . در پایان سیستم Restart شده و در انتها پس از پیکره بندی ویندوز ، وارد ویندوز جدید می شود . در این حالت گرینه هایی را که نشان می دهد پر نموده تا سر انجام وارد Desktop شوید . CD ویندوز را در آورده و با نصب درایور های سخت افزاری سیستمتان از ویندوز جدید استفاده کنید.

                                                                              (((   رز ۳۰یاه   )))

 

برنامه کاربردي اموزش نصب ويندوز,دانلود برنامه اموزش نصب ويندوز,برنامه توپ اموزش نصب ويندوز,برنامه کاربردي ويندوز اموزش نصب ويندوز,برنامه خوب اموزش نصب ويندوز,برنامه بهينه سازي اموزش نصب ويندوز, برنامه پشتيبان گيري اموزش نصب ويندوز,برنامه جديد اموزش نصب ويندوز,برنامه بهينه سازي به نام اموزش نصب ويندوز,دانلود نرم افزار دکستاب اموزش نصب ويندوز,دانلود نرم افزار جديد اموزش نصب ويندوز,دانلود نرم افزار قديمي اموزش نصب ويندوز,اخبار اموزش نصب ويندوز,خبر اموزش نصب ويندوز,دانلود جديد ترين اخبار اموزش نصب ويندوز,اخبار جديد اموزش نصب ويندوز,بهترين اخبار اموزش نصب ويندوز,سايت اخبار اموزش نصب ويندوز,خبر هاي اموزش نصب ويندوز,اخبار جديد اموزش نصب ويندوز,خبر جديد درباره اموزش نصب ويندوز,خبر اموزش نصب ويندوز,خبر توپ اموزش نصب ويندوز,خبر تازه اموزش نصب ويندوز,خبر واقعي اموزش نصب ويندوز,آخرين اخبار اموزش نصب ويندوز,آخرين خبر اموزش نصب ويندوز,آخرين خبر درباره اموزش نصب ويندوز,واقعه اموزش نصب ويندوز,خبر تلخ اموزش نصب ويندوز,خبر خوش اموزش نصب ويندوز,خبر خنده دار اموزش نصب ويندوز,خبر ناراحت کننده اموزش نصب ويندوز,خبر داغ اموزش نصب ويندوز,خبر هاي اين ماه اموزش نصب ويندوز,خبر هاي امروز اموزش نصب ويندوز,درباره خبر اموزش نصب ويندوز,...
نویسنده : پوریا بازدید : 515 تاريخ : دوشنبه 1 دی 1393 ساعت: 20:32